„Cuda i Wianki” – magiczny wieczór – Gala Charytatywna na rzecz Ukrainy z udziałem Hectora Jimeneza Bravo

28 kwietnia 2022, w Restauracji Belvedere w Warszawie odbyło się wyjątkowe wydarzenie z inicjatywy Anny Woźniak–Starak, właścicielki Restauracji Belvedere – Gala Charytatywna „Cuda i Wianki” ,  z której całkowity dochód został przeznaczony na rzecz ofiar wojny w Ukrainie  z miasta Bucza, gdzie miały miejsce jedne z najtragiczniejszych wydarzeń tej wojny.

Tego wieczoru restaruacja zmieniła w prastary las scenorgrafią  nawiązując do pogańskiego święta obchodzonego w Dawnej Ukrainie, była przywołaniem zwycięstwa Świętowida nad Czarnobogiem. Zwycięstwa światła nad ciemnością. Nadzieją współczesnych Europejczyków na zakończenie wojny w Ukrainie.

Wieczór swoją obecnością zaszczyciły osobowości ze świata sztuki, polityki, naukii biznesu, na czele z gościem honorowym – ambasadorem Ukrainy w Polsce, Andrii Deshchytsia.

Wieczór „Cuda i Wianki” był niezapomnianą podróżą kulinarno – muzyczną, podczas której zespół Restauracji Belvedere połączył siły z Hectorem Jimenezem Bravo – światowej sławy szefem kuchni, restauratorem i jurorem MasterChef Ukraine przygotowując 4-daniowa kreację kulinarną –  kolację serwowana inspirowana kuchnią ukraińską. W hołdzie dla miast Ukrainy daniom nadano nazwy: Odessa, Połtawa, Kijów oraz Lwów. W menu w wersji regularnej i wegetariańskiej znalazły się między innymi takie dania jak: wędzony śledź w delikatnej esencji pomidorowo-bazyliowej i warenyky z wiosennymi smardzami na przystawkę oraz kotlet po kijowsku z zielonymi warzywami. Na deser podano lwowski przekładaniem z crème Chantilly i rokitnikiem.

Podczas gali odbyły się wzruszające występy ukraińskich artystek: jednej z największych osobowości ukraińskiej piosenki, Zlaty Ognevich, przybyłej na recital prosto z ogarniętego wojną Kijowa oraz Oleny Leonenko, która wykonała tradycyjne staro-ukraińskie pieśni.

Aby podkreślić symbolikę wieczoru, wszystkie panie zakupiły kwietne wianki, tradycyjne ozdoby głowy dziewcząt w Dawnej Ukrainie mające chronić przed złymi duchami.

Wydarzenie wsprali charytatywnie wyjątkowi partnerzy. Wianki zostały wykonane przez Agnieszkę Pac-Oleszkiewicz (Wiankiem Plecione), która w nadzwyczajnym terminie przygotowała indywidualne wariacje kolorystyczne dla każdej z Pań. Florystyczna scenografia budująca nastrój wieczoru została przygotowana, również charytatywnie, przez Małgorzatę Piątkowską z pracowni G-fiore.

 

 

Partnerzy Gali Charytatywnej „Cuda i Wianki” :

Zosia Ślotała i Kamil Haidar – organizacja oraz oprawa artystyczna

Tomasz Sowiński – concierge wizerunkowy

G-fiore – Małgorzata Piątkowska – scenografia i dekoracje

Wiankiem Plecione – Agnieszka Pac-Oleszkiewicz – wianki

Lange & Lange – komunikacja wizualna i grafika

Katarzyna Cegłowska – fotografia

Evgeny Makarenko – konsultacje merytoryczne menu, wsparcie logistyczne Hectora Jimeneza Bravo

Moët Hennessy Polska, Marco 2, Cerville, Eurocash, Partner Center, Winokolacja, Wine4you – napoje

Restauracja Belvedere

Restauracja Belvedere to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych punktów na kulinarnej mapie Polski. Restauracja mieści się w wyjątkowym budynku Nowej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. To budynek o ponad 150-letniej historii. Jak za dawnych czasów wypełniają go okazałe tropikalne rośliny.

 

Ostatnie artykuły